Return to League Index

Victoria Dockerty Cup - FFA Cup Qualifying 2017

Fixtures/Results

Fourth Round

1 Friday, 17/03/2017 19:30 JL Murphy Reserve   Port Melbourne Sharks Eltham Redbacks 3:1 (2:1)    
2 Friday, 17/03/2017 19:30 Kevin Bartlett Reserve   St Kilda Richmond 1:3 (0:1)    
3 Saturday, 18/03/2017 12:30 Campbell Reserve   Essendon United Cairnlea 3:1 (1:0)    
4 Saturday, 18/03/2017 13:00 John Cain Memorial Park   Northcote City North Geelong Warriors 4:3 (1:2, 2:2) a.e.t.    
5 Saturday, 18/03/2017 13:00 La Trobe University (Albury-Wodonga)   Murray United Kingston City 1:4 (1:0)    
6 Saturday, 18/03/2017 14:00 Yallambie Reserve   Banyule City Whittlesea Ranges 2:1 (1:0)    
7 Saturday, 18/03/2017 15:00 BT Connor Reserve   Preston Lions Altona East Phoenix 4:0 (1:0)    
8 Saturday, 18/03/2017 15:00 Campbell Reserve   Moreland City St Albans Saints 3:1 (0:1)    
9 Saturday, 18/03/2017 15:00 Chaplin Reserve   Sunshine George Cross Avondale FC 3:4 (0:0, 0:0, 0:0) Pens.    
10 Saturday, 18/03/2017 15:00 Dallas Brooks Park   Mornington Morwell Pegasus 1:2 (0:1)    
11 Saturday, 18/03/2017 16:00 Grange Reserve   Hoppers Crossing Dandenong City 1:3 (0:2)    
12 Saturday, 18/03/2017 16:00 Hume Reserve   Corio Box Hill United 1:5 (0:2)    
13 Saturday, 18/03/2017 16:00 John Cain Memorial Park   South Melbourne Eastern Lions 2:0 (0:0)    
14 Saturday, 18/03/2017 16:00 Lawton Park Reserve   Langwarrin Hume City 0:8 (0:3)    
15 Saturday, 18/03/2017 16:00 McIvor Reserve   Yarraville Glory Hume United 7:8 (0:0, 2:2, 2:2) Pens.    
16 Saturday, 18/03/2017 16:30 Findon Reserve   Mill Park Monbulk Rangers 1:4 (1:1)    
17 Saturday, 18/03/2017 16:30 White Eagles Stadium   Springvale White Eagles Green Gully Cavaliers 1:2 (0:1)    
18 Saturday, 18/03/2017 17:00 Castley Reserve   Westgate Western Suburbs 0:6 (0:3)    
19 Saturday, 18/03/2017 17:00 Epsom Huntley Recreation Reserve   Bendigo City Altona Magic 0:3 (0:2)    
20 Saturday, 18/03/2017 17:00 Jack Edwards Reserve   Brunswick City Oakleigh Cannons 0:4 (0:2)    
21 Saturday, 18/03/2017 18:00 Morshead Park   Ballarat City Werribee City 0:2 (0:0)    
22 Saturday, 18/03/2017 18:00 Stead Park   Geelong Melbourne Knights 1:3 (0:2)    
23 Saturday, 18/03/2017 18:00 Veneto Club   Bulleen Lions Manningham United Blues 4:1 (2:0)    
24 Saturday, 18/03/2017 19:00 Esther Park Reserve   Sunbury United Mooroolbark 1:2 (0:1)    
25 Saturday, 18/03/2017 19:00 Kingston Heath Soccer Complex   Bentleigh Greens Dandenong Thunder 2:0 (0:0, 0:0) a.e.t.    
26 Saturday, 18/03/2017 19:00 Olympic Village   Heidelberg United Moreland Zebras 4:0 (2:0)    
27 Saturday, 18/03/2017 19:30 Knox Regional Football Centre   Boroondorra - Carey Eagles North Sunshine Eagles 1:5 (1:1)    
32 Saturday, 18/03/2017 19:30 Kim Reserve   Altona City RMIT FC 4:0 (2:0) Forfeit 0:3  
28 Saturday, 18/03/2017 20:00 Comets Stadium   Casey Comets Nunawading City 0:4 (0:3)    
29 Saturday, 18/03/2017 20:00 McEwan Reserve   Goulburn Valley Suns North Caulfield 0:1 (0:0)    
30 Sunday, 19/03/2017 12:30 Knox Regional Football Centre   Warragul United South Springvale 1:3 (1:2)    
31 Sunday, 19/03/2017 17:00 Egan Lee Reserve   Knox City Pascoe Vale 1:0 (0:0)    

Fifth Round

33 Tuesday, 28/03/2017 19:30 Jack Edwards Reserve   Western Suburbs Oakleigh Cannons 1:2 (0:2)    
34 Tuesday, 28/03/2017 19:30 Monbulk Regional Soccer Facility   South Melbourne Monbulk Rangers 4:0 (1:0)    
36 Tuesday, 28/03/2017 19:30 Kevin Bartlett Reserve   Richmond Bentleigh Greens 0:6 (0:1)    
44 Wednesday, 29/03/2017 19:30 The Grange Reserve   Kingston City North Caulfield 6:0 (3:0)    
35 Tuesday, 04/04/2017 19:00 ABD Stadium   Hume United Moreland City 0:1 (0:0)    
37 Wednesday, 05/04/2017 19:30 Keilor Park Recreation Reserve   Essendon United Avondale FC 0:1 (0:1)    
43 Wednesday, 05/04/2017 20:00 Tom Roberts Reserve   Werribee City Port Melbourne Sharks 1:4 (0:1)    
41 Wednesday, 12/04/2017 19:30 Green Gully Reserve   Green Gully Cavaliers Altona Magic 4:0 (3:0)    
45 Wednesday, 12/04/2017 19:30 ABD Stadium   Hume City Nunawading City 3:0 (2:0)    
46 Wednesday, 12/04/2017 19:30 Esther Park Reserve   Mooroolbark Northcote City 1:3 (0:2)    
47 Wednesday, 12/04/2017 19:30 Frank Holohan Soccer Complex   Dandenong City Bulleen Lions 2:0 (1:0)    
48 Wednesday, 12/04/2017 19:30 Olympic Village   Heidelberg United Knox City 6:1 (2:1)    
38 Wednesday, 12/04/2017 19:45 White Eagles Stadium   Box Hill United South Springvale 3:2 (0:1)    
42 Wednesday, 12/04/2017 20:30 George Andrews Reserve   North Sunshine Eagles Preston Lions 8:6 (2:1, 3:3, 4:4) Pens.    
39 Thursday, 13/04/2017 19:30 Eltham North Reserve   Banyule City Melbourne Knights 1:3 (1:1, 1:1) a.e.t.    
40 Thursday, 13/04/2017 20:00 JL Murphy Reserve   RMIT FC Morwell Pegasus 0:1 (0:0)    

Sixth Round

49         Port Melbourne Sharks Northcote City        
50         Moreland City Oakleigh Cannons        
51         Dandenong City Melbourne Knights        
52         Heidelberg United Kingston City        
53         South Melbourne Box Hill United        
54         Bentleigh Greens Morwell Pegasus        
55         North Sunshine Eagles Hume City        
56         Avondale FC Green Gully Cavaliers        
Return to League Index

Return to League Index