Return to League Index

Western Australia Amateur Division Four 2017

Fixtures/Results

1. Round

  Sunday, 09/04/2017 15:00     Armadale Westnam United 0:5    
  Sunday, 09/04/2017 15:00     Curtin University Joondalup United 1:7    
  Sunday, 09/04/2017 15:00     Perth Royals Fraser Park 1:6    
  Sunday, 09/04/2017 15:00     Bassendean Caledonian Fremantle City 3:1    
  Sunday, 09/04/2017 15:00     Olympic Kingsway Yanchep United 1:3    
  Sunday, 09/04/2017 15:00     Swan Valley Kingsley 2:1    
  Sunday, 09/04/2017 15:00     Woodvale Subiaco AFC 1:2    
  Sunday, 09/04/2017 15:00     UWA Nedlands Mandurah City 3:3    

2. Round

  Sunday, 23/04/2017 15:00     Joondalup United Bassendean Caledonian 3:2    
  Sunday, 23/04/2017 15:00     Kingsley Curtin University 6:2    
  Sunday, 23/04/2017 15:00     Fraser Park UWA Nedlands 5:0    
  Sunday, 23/04/2017 15:00     Fremantle City Armadale 6:0    
  Sunday, 23/04/2017 15:00     Subiaco AFC Olympic Kingsway 0:0    
  Sunday, 23/04/2017 15:00     Mandurah City Woodvale 2:1    
  Sunday, 23/04/2017 15:00     Westnam United Swan Valley 8:1    
  Sunday, 23/04/2017 15:00     Yanchep United Perth Royals 1:2    

3. Round

  Sunday, 30/04/2017 15:00     Armadale Joondalup United 0:8    
  Sunday, 30/04/2017 15:00     Kingsley Westnam United 2:2    
  Sunday, 30/04/2017 15:00     Bassendean Caledonian Curtin University 7:0    
  Sunday, 30/04/2017 15:00     Olympic Kingsway Mandurah City 3:1    
  Sunday, 30/04/2017 15:00     Yanchep United Subiaco AFC 0:3    
  Sunday, 30/04/2017 15:00     Swan Valley Fremantle City 5:4    
  Sunday, 30/04/2017 15:00     Woodvale Fraser Park 1:2    
  Sunday, 30/04/2017 15:00     UWA Nedlands Perth Royals 1:2    

4. Round

  Sunday, 07/05/2017 15:00     Joondalup United Swan Valley 2:2    
  Sunday, 07/05/2017 15:00     Curtin University Armadale 4:4    
  Sunday, 07/05/2017 15:00     Fraser Park Olympic Kingsway 1:4    
  Sunday, 07/05/2017 15:00     Fremantle City Westnam United 2:3    
  Sunday, 07/05/2017 15:00     Perth Royals Woodvale 3:3    
  Sunday, 07/05/2017 15:00     Bassendean Caledonian Kingsley 5:3    
  Sunday, 07/05/2017 15:00     Mandurah City Subiaco AFC 0:2    
  Sunday, 07/05/2017 15:00     UWA Nedlands Yanchep United 1:3    

5. Round

  Sunday, 14/05/2017 14:30     Kingsley Fremantle City 3:5    
  Sunday, 14/05/2017 15:00     Armadale Bassendean Caledonian 0:2    
  Sunday, 14/05/2017 15:00     Olympic Kingsway Perth Royals 4:1    
  Sunday, 14/05/2017 15:00     Subiaco AFC Fraser Park 1:3    
  Sunday, 14/05/2017 15:00     Westnam United Joondalup United 4:2    
  Sunday, 14/05/2017 15:00     Yanchep United Mandurah City 3:3    
  Sunday, 14/05/2017 15:00     Swan Valley Curtin University 9:0    
  Sunday, 14/05/2017 15:00     UWA Nedlands Woodvale 2:5    

6. Round

  Sunday, 21/05/2017 15:00     Armadale Kingsley 1:5    
  Sunday, 21/05/2017 15:00     Joondalup United Fremantle City 3:2    
  Sunday, 21/05/2017 15:00     Curtin University Westnam United 2:6    
  Sunday, 21/05/2017 15:00     Fraser Park Mandurah City 4:0    
  Sunday, 21/05/2017 15:00     Perth Royals Subiaco AFC 3:2    
  Sunday, 21/05/2017 15:00     Bassendean Caledonian Swan Valley 1:4    
  Sunday, 21/05/2017 15:00     Woodvale Yanchep United 5:2    
  Sunday, 21/05/2017 15:00     UWA Nedlands Olympic Kingsway 1:4    

7. Round

  Sunday, 04/06/2017 15:00     Kingsley Joondalup United 6:2    
  Sunday, 04/06/2017 15:00     Fremantle City Curtin University 6:0    
  Sunday, 04/06/2017 15:00     Subiaco AFC UWA Nedlands 2:1    
  Sunday, 04/06/2017 15:00     Mandurah City Perth Royals 1:1    
  Sunday, 04/06/2017 15:00     Westnam United Bassendean Caledonian 3:2    
  Sunday, 04/06/2017 15:00     Yanchep United Fraser Park 7:4    
  Sunday, 04/06/2017 15:00     Swan Valley Armadale 5:0    
  Sunday, 04/06/2017 15:00     Woodvale Olympic Kingsway 1:4    

8. Round

  Sunday, 11/06/2017 14:30     Kingsley Swan Valley 1:4    
  Sunday, 11/06/2017 15:00     Joondalup United Curtin University 12:0    
  Sunday, 11/06/2017 15:00     Fraser Park Perth Royals 3:0    
  Sunday, 11/06/2017 15:00     Fremantle City Bassendean Caledonian 1:2    
  Sunday, 11/06/2017 15:00     Subiaco AFC Woodvale 1:0    
  Sunday, 11/06/2017 15:00     Mandurah City UWA Nedlands 5:1    
  Sunday, 11/06/2017 15:00     Westnam United Armadale 14:1    
  Sunday, 11/06/2017 15:00     Yanchep United Olympic Kingsway 3:4    

9. Round

  Sunday, 18/06/2017 15:00     Bassendean Caledonian Joondalup United 2:2    
  Sunday, 18/06/2017 15:00     Curtin University Kingsley 2:10    
  Sunday, 18/06/2017 15:00     UWA Nedlands Fraser Park 1:4    
  Sunday, 18/06/2017 15:00     Armadale Fremantle City 1:9    
  Sunday, 18/06/2017 15:00     Olympic Kingsway Subiaco AFC 2:1    
  Sunday, 18/06/2017 15:00     Woodvale Mandurah City 1:4    
  Sunday, 18/06/2017 15:00     Swan Valley Westnam United 3:1    
  Sunday, 18/06/2017 15:00     Perth Royals Yanchep United 2:1    

Group A

P   Team P W D L Diff. Goals Pts. Home Away
1. (1.) Olympic Kingsway 9 7 1 1 14 26 : 12 22 4 3 0 1 10 : 6 9 5 4 1 0 16 : 6 13
2. (2.) Fraser Park 9 7 0 2 17 32 : 15 21 4 3 0 1 13 : 4 9 5 4 0 1 19 : 11 12
3. (3.) Subiaco AFC 9 5 1 3 4 14 : 10 16 4 2 1 1 4 : 4 7 5 3 0 2 10 : 6 9
4. (4.) Perth Royals 9 4 2 3 -7 15 : 22 14 4 2 1 1 9 : 12 7 5 2 1 2 6 : 10 7
5. (6.) Mandurah City 9 3 3 3 0 19 : 19 12 4 2 1 1 8 : 5 7 5 1 2 2 11 : 14 5
6. (5.) Yanchep United 9 3 1 5 -2 23 : 25 10 5 1 1 3 14 : 16 4 4 2 0 2 9 : 9 6
7. (7.) Woodvale 9 2 1 6 -4 18 : 22 7 5 1 0 4 9 : 14 3 4 1 1 2 9 : 8 4
8. (8.) UWA Nedlands 9 0 1 8 -22 11 : 33 1 6 0 1 5 9 : 21 1 3 0 0 3 2 : 12 0

Group B

P   Team P W D L Diff. Goals Pts. Home Away
1. (1.) Westnam United 9 7 1 1 31 46 : 15 22 4 4 0 0 29 : 6 12 5 3 1 1 17 : 9 10
2. (2.) Swan Valley 9 7 1 1 17 35 : 18 22 5 5 0 0 24 : 6 15 4 2 1 1 11 : 12 7
3. (3.) Joondalup United 9 5 2 2 22 41 : 19 17 4 3 1 0 20 : 6 10 5 2 1 2 21 : 13 7
4. (4.) Bassendean Caledonian 9 5 1 3 9 26 : 17 16 5 3 1 1 18 : 10 10 4 2 0 2 8 : 7 6
5. (5.) Kingsley 9 4 1 4 12 37 : 25 13 5 2 1 2 18 : 15 7 4 2 0 2 19 : 10 6
6. (6.) Fremantle City 9 4 0 5 16 36 : 20 12 4 2 0 2 15 : 5 6 5 2 0 3 21 : 15 6
7. (7.) Armadale 9 0 1 8 -51 7 : 58 1 5 0 0 5 2 : 29 0 4 0 1 3 5 : 29 1
8. (8.) Curtin University 9 0 1 8 -56 11 : 67 1 4 0 1 3 9 : 27 1 5 0 0 5 2 : 40 0

10. Round

  Sunday, 02/07/2017 15:00     Joondalup United Armadale      
  Sunday, 02/07/2017 15:00     Westnam United Kingsley      
  Sunday, 02/07/2017 15:00     Curtin University Bassendean Caledonian      
  Sunday, 02/07/2017 15:00     Mandurah City Olympic Kingsway      
  Sunday, 02/07/2017 15:00     Subiaco AFC Yanchep United      
  Sunday, 02/07/2017 15:00     Fremantle City Swan Valley      
  Sunday, 02/07/2017 15:00     Fraser Park Woodvale      
  Sunday, 02/07/2017 15:00     Perth Royals UWA Nedlands      

11. Round

  Sunday, 09/07/2017 15:00     Swan Valley Joondalup United      
  Sunday, 09/07/2017 15:00     Armadale Curtin University      
  Sunday, 09/07/2017 15:00     Olympic Kingsway Fraser Park      
  Sunday, 09/07/2017 15:00     Westnam United Fremantle City      
  Sunday, 09/07/2017 15:00     Woodvale Perth Royals      
  Sunday, 09/07/2017 15:00     Kingsley Bassendean Caledonian      
  Sunday, 09/07/2017 15:00     Subiaco AFC Mandurah City      
  Sunday, 09/07/2017 15:00     Yanchep United UWA Nedlands      

12. Round

  Sunday, 16/07/2017 15:00     Fremantle City Kingsley      
  Sunday, 16/07/2017 15:00     Bassendean Caledonian Armadale      
  Sunday, 16/07/2017 15:00     Perth Royals Olympic Kingsway      
  Sunday, 16/07/2017 15:00     Fraser Park Subiaco AFC      
  Sunday, 16/07/2017 15:00     Joondalup United Westnam United      
  Sunday, 16/07/2017 15:00     Mandurah City Yanchep United      
  Sunday, 16/07/2017 15:00     Curtin University Swan Valley      
  Sunday, 16/07/2017 15:00     Woodvale UWA Nedlands      

13. Round

  Sunday, 23/07/2017 15:00     Kingsley Armadale      
  Sunday, 23/07/2017 15:00     Fremantle City Joondalup United      
  Sunday, 23/07/2017 15:00     Westnam United Curtin University      
  Sunday, 23/07/2017 15:00     Mandurah City Fraser Park      
  Sunday, 23/07/2017 15:00     Subiaco AFC Perth Royals      
  Sunday, 23/07/2017 15:00     Swan Valley Bassendean Caledonian      
  Sunday, 23/07/2017 15:00     Yanchep United Woodvale      
  Sunday, 23/07/2017 15:00     Olympic Kingsway UWA Nedlands      

14. Round

  Sunday, 30/07/2017 15:00     Joondalup United Kingsley      
  Sunday, 30/07/2017 15:00     Curtin University Fremantle City      
  Sunday, 30/07/2017 15:00     UWA Nedlands Subiaco AFC      
  Sunday, 30/07/2017 15:00     Perth Royals Mandurah City      
  Sunday, 30/07/2017 15:00     Bassendean Caledonian Westnam United      
  Sunday, 30/07/2017 15:00     Fraser Park Yanchep United      
  Sunday, 30/07/2017 15:00     Armadale Swan Valley      
  Sunday, 30/07/2017 15:00     Olympic Kingsway Woodvale      
Return to League Index

Return to League Index