Return to League Index

Illawarra District League 2018

Fixtures and Results

Regular Season

1. Round

  Saturday, 24/03/2018 15:00 Barrack Heights Sportsfield   Shell Cove University 4:0    
  Saturday, 24/03/2018 15:00 JJ Kelly Park   Coniston Kiama Quarriers 6:1    
  Saturday, 24/03/2018 15:00 Judy Masters Oval   Balgownie Rangers Oak Flats Falcons 2:1    
  Saturday, 24/03/2018 15:00 King Mickey Park   Warilla Wanderers Bellambi 0:9    
  Saturday, 24/03/2018 15:00 Thomas Gibson Park   Thirroul Helensburgh Thistle 1:2    
  Saturday, 24/03/2018 15:00 Unanderra Oval   Unanderra Hearts Berkeley Sports 1:2    

2. Round

  Friday, 30/03/2018 15:00 Berkeley Sports & Social Club   Berkeley Sports Balgownie Rangers 0:1    
  Friday, 30/03/2018 15:00 Keith Bond Oval   Oak Flats Falcons Coniston 1:3    
  Friday, 30/03/2018 15:00 Kiama Sporting Complex   Kiama Quarriers Thirroul 0:6    
  Friday, 30/03/2018 15:00 Kooloobong Oval   University Unanderra Hearts 4:2    
  Friday, 30/03/2018 15:00 Rex Jackson Park   Helensburgh Thistle Warilla Wanderers 1:3    
  Saturday, 31/03/2018 15:00 Elizabeth Park   Bellambi Shell Cove 4:0    

3. Round

  Saturday, 07/04/2018 15:00 Barrack Heights Sportsfield   Shell Cove Helensburgh Thistle 1:2    
  Saturday, 07/04/2018 15:00 Berkeley Sports & Social Club   Berkeley Sports Coniston 2:5    
  Saturday, 07/04/2018 15:00 Elizabeth Park   Bellambi University 6:0    
  Saturday, 07/04/2018 15:00 Judy Masters Oval   Balgownie Rangers Unanderra Hearts 2:1    
  Saturday, 07/04/2018 15:00 King Mickey Park   Warilla Wanderers Kiama Quarriers 3:0    
  Saturday, 07/04/2018 15:00 Thomas Gibson Park   Thirroul Oak Flats Falcons 1:0    

4. Round

  Saturday, 14/04/2018 15:00 Berkeley Sports & Social Club   Berkeley Sports Thirroul 0:3    
  Saturday, 14/04/2018 15:00 Keith Bond Oval   Oak Flats Falcons Warilla Wanderers 4:1    
  Saturday, 14/04/2018 15:00 Kiama Sporting Complex   Kiama Quarriers Shell Cove 3:1    
  Saturday, 14/04/2018 15:00 Kooloobong Oval   University Balgownie Rangers 1:2    
  Saturday, 14/04/2018 15:00 Rex Jackson Park   Helensburgh Thistle Bellambi 1:2    
  Saturday, 14/04/2018 15:00 Unanderra Oval   Unanderra Hearts Coniston 1:4    

5. Round

  Saturday, 21/04/2018 15:00 Barrack Heights Sportsfield   Shell Cove Oak Flats Falcons 3:1    
  Saturday, 21/04/2018 15:00 Elizabeth Park   Bellambi Kiama Quarriers 3:0    
  Saturday, 21/04/2018 15:00 JJ Kelly Park   Coniston Balgownie Rangers 4:1    
  Saturday, 21/04/2018 15:00 King Mickey Park   Warilla Wanderers Berkeley Sports 6:0    
  Saturday, 21/04/2018 15:00 Rex Jackson Park   Helensburgh Thistle University 8:1    
  Saturday, 21/04/2018 15:00 Thomas Gibson Park   Thirroul Unanderra Hearts 5:1    

6. Round

  Saturday, 28/04/2018 15:00 Berkeley Sports & Social Club   Berkeley Sports Shell Cove 0:1    
  Saturday, 28/04/2018 15:00 Judy Masters Oval   Balgownie Rangers Thirroul 0:2    
  Saturday, 28/04/2018 15:00 Keith Bond Oval   Oak Flats Falcons Bellambi 0:3    
  Saturday, 28/04/2018 15:00 Kiama Sporting Complex   Kiama Quarriers Helensburgh Thistle 1:1    
  Saturday, 28/04/2018 15:00 Kooloobong Oval   University Coniston 1:4    
  Saturday, 28/04/2018 15:00 Unanderra Oval   Unanderra Hearts Warilla Wanderers 0:7    

7. Round

  Thursday, 03/05/2018 20:00 Thomas Gibson Park   Thirroul Coniston 1:3    
  Saturday, 05/05/2018 15:00 Elizabeth Park   Bellambi Berkeley Sports 8:0    
  Saturday, 05/05/2018 15:00 Kiama Sporting Complex   Kiama Quarriers University 2:2    
  Saturday, 05/05/2018 15:00 King Mickey Park   Warilla Wanderers Balgownie Rangers 3:2    
  Saturday, 05/05/2018 15:00 Rex Jackson Park   Helensburgh Thistle Oak Flats Falcons 4:4    
  Saturday, 05/05/2018 15:00 Unanderra Oval   Unanderra Hearts Shell Cove 2:2    

8. Round

  Saturday, 12/05/2018 15:00 Berkeley Sports & Social Club   Berkeley Sports Helensburgh Thistle 0:2    
  Saturday, 12/05/2018 15:00 JJ Kelly Park   Coniston Warilla Wanderers 3:1    
  Saturday, 12/05/2018 15:00 Judy Masters Oval   Balgownie Rangers Shell Cove 2:1    
  Saturday, 12/05/2018 15:00 Keith Bond Oval   Oak Flats Falcons Kiama Quarriers 5:0    
  Saturday, 12/05/2018 15:00 Kooloobong Oval   University Thirroul 5:1    
  Saturday, 12/05/2018 15:00 Unanderra Oval   Unanderra Hearts Bellambi 1:2    

9. Round

  Saturday, 19/05/2018 15:00 Barrack Heights Sportsfield   Shell Cove Coniston 0:5    
  Saturday, 19/05/2018 15:00 Elizabeth Park   Bellambi Balgownie Rangers 3:0    
  Saturday, 19/05/2018 15:00 Keith Bond Oval   Oak Flats Falcons University 2:1    
  Saturday, 19/05/2018 15:00 Kiama Sporting Complex   Kiama Quarriers Berkeley Sports 3:1    
  Saturday, 19/05/2018 15:00 King Mickey Park   Warilla Wanderers Thirroul 2:4    
  Saturday, 19/05/2018 15:00 Rex Jackson Park   Helensburgh Thistle Unanderra Hearts 4:0    

10. Round

  Saturday, 26/05/2018 15:00 Berkeley Sports & Social Club   Berkeley Sports Oak Flats Falcons 0:3    
  Saturday, 26/05/2018 15:00 JJ Kelly Park   Coniston Bellambi 2:1    
  Saturday, 26/05/2018 15:00 Judy Masters Oval   Balgownie Rangers Helensburgh Thistle 2:3    
  Saturday, 26/05/2018 15:00 Kooloobong Oval   University Warilla Wanderers 1:2    
  Saturday, 26/05/2018 15:00 Thomas Gibson Park   Thirroul Shell Cove 4:1    
  Saturday, 26/05/2018 15:00 Unanderra Oval   Unanderra Hearts Kiama Quarriers 1:1    

11. Round

  Saturday, 02/06/2018 15:00 Barrack Heights Sportsfield   Shell Cove Warilla Wanderers 1:6    
  Saturday, 02/06/2018 15:00 Berkeley Sports & Social Club   Berkeley Sports University 1:2    
  Saturday, 02/06/2018 15:00 Elizabeth Park   Bellambi Thirroul 2:0    
  Saturday, 02/06/2018 15:00 Keith Bond Oval   Oak Flats Falcons Unanderra Hearts 1:2    
  Saturday, 02/06/2018 15:00 Kiama Sporting Complex   Kiama Quarriers Balgownie Rangers 3:2    
  Saturday, 02/06/2018 15:00 Rex Jackson Park   Helensburgh Thistle Coniston 2:1    

12. Round

  Saturday, 09/06/2018 15:00 Kooloobong Oval   University Shell Cove 0:4    
  Saturday, 09/06/2018 15:00 Kiama Sporting Complex   Kiama Quarriers Coniston 0:3    
  Saturday, 09/06/2018 15:00 Keith Bond Oval   Oak Flats Falcons Balgownie Rangers 2:2    
  Saturday, 09/06/2018 15:00 Elizabeth Park   Bellambi Warilla Wanderers 3:1    
  Saturday, 09/06/2018 15:00 Rex Jackson Park   Helensburgh Thistle Thirroul 1:1    
  Sunday, 15/07/2018 15:00 Berkeley Sports & Social Club   Berkeley Sports Unanderra Hearts 4:0    

13. Round

  Saturday, 16/06/2018 15:00 Judy Masters Oval   Balgownie Rangers Berkeley Sports 0:1    
  Saturday, 16/06/2018 15:00 JJ Kelly Park   Coniston Oak Flats Falcons 2:0    
  Saturday, 16/06/2018 15:00 Thomas Gibson Park   Thirroul Kiama Quarriers 2:1    
  Saturday, 16/06/2018 15:00 Unanderra Oval   Unanderra Hearts University 2:1    
  Saturday, 16/06/2018 15:00 Barrack Heights Sportsfield   Shell Cove Bellambi 1:2    
  Saturday, 16/06/2018 15:00 King Mickey Park   Warilla Wanderers Helensburgh Thistle 1:3    

14. Round

  Saturday, 23/06/2018 15:00 Rex Jackson Park   Helensburgh Thistle Shell Cove 5:2    
  Saturday, 23/06/2018 15:00 JJ Kelly Park   Coniston Berkeley Sports 6:0    
  Saturday, 23/06/2018 15:00 Kooloobong Oval   University Bellambi 1:5    
  Saturday, 23/06/2018 15:00 Unanderra Oval   Unanderra Hearts Balgownie Rangers 2:2    
  Saturday, 23/06/2018 15:00 Kiama Sporting Complex   Kiama Quarriers Warilla Wanderers 2:0    
  Saturday, 23/06/2018 15:00 Keith Bond Oval   Oak Flats Falcons Thirroul 2:4    

15. Round

  Saturday, 30/06/2018 15:00 Thomas Gibson Park   Thirroul Berkeley Sports 0:1    
  Saturday, 30/06/2018 15:00 Judy Masters Oval   Balgownie Rangers University 5:1    
  Saturday, 30/06/2018 15:00 Elizabeth Park   Bellambi Helensburgh Thistle 4:1    
  Saturday, 30/06/2018 15:00 JJ Kelly Park   Coniston Unanderra Hearts 1:0    
  Saturday, 28/07/2018 15:00 King Mickey Park   Warilla Wanderers Oak Flats Falcons 4:1    
  Saturday, 28/07/2018 15:00 Barrack Heights Sportsfield   Shell Cove Kiama Quarriers 2:1    

16. Round

  Saturday, 07/07/2018 15:00 Keith Bond Oval   Oak Flats Falcons Shell Cove 3:1    
  Saturday, 07/07/2018 15:00 Kiama Sporting Complex   Kiama Quarriers Bellambi 1:1    
  Saturday, 07/07/2018 15:00 Judy Masters Oval   Balgownie Rangers Coniston 0:6    
  Saturday, 07/07/2018 15:00 Berkeley Sports & Social Club   Berkeley Sports Warilla Wanderers 0:0    
  Saturday, 07/07/2018 15:00 Kooloobong Oval   University Helensburgh Thistle 1:0    
  Saturday, 07/07/2018 15:00 Unanderra Oval   Unanderra Hearts Thirroul 3:2    

17. Round

  Saturday, 14/07/2018 15:00 Barrack Heights Sportsfield   Shell Cove Berkeley Sports 2:1    
  Saturday, 14/07/2018 15:00 Thomas Gibson Park   Thirroul Balgownie Rangers 3:2    
  Saturday, 14/07/2018 15:00 Elizabeth Park   Bellambi Oak Flats Falcons 4:2    
  Saturday, 14/07/2018 15:00 Rex Jackson Park   Helensburgh Thistle Kiama Quarriers 3:2    
  Saturday, 14/07/2018 15:00 JJ Kelly Park   Coniston University 3:0    
  Saturday, 14/07/2018 15:00 King Mickey Park   Warilla Wanderers Unanderra Hearts 7:0    

18. Round

  Saturday, 21/07/2018 15:00 JJ Kelly Park   Coniston Thirroul 3:1    
  Saturday, 21/07/2018 15:00 Berkeley Sports & Social Club   Berkeley Sports Bellambi 1:1    
  Saturday, 21/07/2018 15:00 Kooloobong Oval   University Kiama Quarriers 1:3    
  Saturday, 21/07/2018 15:00 Judy Masters Oval   Balgownie Rangers Warilla Wanderers 2:3    
  Saturday, 21/07/2018 15:00 Keith Bond Oval   Oak Flats Falcons Helensburgh Thistle 1:0    
  Saturday, 21/07/2018 15:00 Barrack Heights Sportsfield   Shell Cove Unanderra Hearts 4:3    

19. Round

  Saturday, 04/08/2018 15:00 Rex Jackson Park   Helensburgh Thistle Berkeley Sports 3:1    
  Saturday, 04/08/2018 15:00 King Mickey Park   Warilla Wanderers Coniston 2:1    
  Saturday, 04/08/2018 15:00 Barrack Heights Sportsfield   Shell Cove Balgownie Rangers 2:4    
  Saturday, 04/08/2018 15:00 Kiama Sporting Complex   Kiama Quarriers Oak Flats Falcons 1:1    
  Saturday, 04/08/2018 15:00 Thomas Gibson Park   Thirroul University 2:0    
  Saturday, 04/08/2018 15:00 Elizabeth Park   Bellambi Unanderra Hearts 2:1    

20. Round

  Saturday, 11/08/2018 15:00 JJ Kelly Park   Coniston Shell Cove 6:0    
  Saturday, 11/08/2018 15:00 Judy Masters Oval   Balgownie Rangers Bellambi 0:3    
  Saturday, 11/08/2018 15:00 Kooloobong Oval   University Oak Flats Falcons 2:2    
  Saturday, 11/08/2018 15:00 Berkeley Sports & Social Club   Berkeley Sports Kiama Quarriers 3:1    
  Saturday, 11/08/2018 15:00 Thomas Gibson Park   Thirroul Warilla Wanderers 1:2    
  Saturday, 11/08/2018 15:00 Unanderra Oval   Unanderra Hearts Helensburgh Thistle 0:0    

21. Round

  Saturday, 18/08/2018 15:00 Keith Bond Oval   Oak Flats Falcons Berkeley Sports 2:1    
  Saturday, 18/08/2018 15:00 Elizabeth Park   Bellambi Coniston 1:1    
  Saturday, 18/08/2018 15:00 Rex Jackson Park   Helensburgh Thistle Balgownie Rangers 2:0    
  Saturday, 18/08/2018 15:00 King Mickey Park   Warilla Wanderers University 8:0    
  Saturday, 18/08/2018 15:00 Barrack Heights Sportsfield   Shell Cove Thirroul 1:2    
  Saturday, 18/08/2018 15:00 Kiama Sporting Complex   Kiama Quarriers Unanderra Hearts 0:0    

22. Round

  Saturday, 25/08/2018 15:00 King Mickey Park   Warilla Wanderers Shell Cove 8:0    
  Saturday, 25/08/2018 15:00 Kooloobong Oval   University Berkeley Sports 1:1    
  Saturday, 25/08/2018 15:00 Thomas Gibson Park   Thirroul Bellambi 1:0    
  Saturday, 25/08/2018 15:00 Unanderra Oval   Unanderra Hearts Oak Flats Falcons 2:3    
  Saturday, 25/08/2018 15:00 Judy Masters Oval   Balgownie Rangers Kiama Quarriers 1:1    
  Saturday, 25/08/2018 15:00 JJ Kelly Park   Coniston Helensburgh Thistle 3:2    
P   Team M. W D L Diff. Goals Pts. Home Away
1. (1.) Coniston 22 19 1 2 57 75 : 18 58 11 11 0 0 39 : 7 33 11 8 1 2 36 : 11 25
2. (2.) Bellambi 22 17 3 2 54 69 : 15 54 11 10 1 0 40 : 6 31 11 7 2 2 29 : 9 23
3. (3.) Warilla Wanderers 22 14 1 7 32 70 : 38 43 11 8 0 3 44 : 20 24 11 6 1 4 26 : 18 19
4. (4.) Helensburgh Thistle 22 12 4 6 18 50 : 32 40 11 7 2 2 34 : 17 23 11 5 2 4 16 : 15 17
5. (5.) Thirroul 22 13 1 8 15 47 : 32 40 11 7 0 4 21 : 13 21 11 6 1 4 26 : 19 19
6. (6.) Oak Flats Falcons 22 8 4 10 -2 41 : 43 28 11 6 1 4 23 : 18 19 11 2 3 6 18 : 25 9
7. (7.) Balgownie Rangers 22 7 3 12 -14 34 : 48 24 11 4 1 6 16 : 23 13 11 3 2 6 18 : 25 11
8. (9.) Kiama Quarriers 22 5 7 10 -21 27 : 48 22 11 4 5 2 16 : 18 17 11 1 2 8 11 : 30 5
9. (8.) Shell Cove 22 7 1 14 -30 34 : 64 22 11 5 0 6 21 : 27 15 11 2 1 8 13 : 37 7
10. (10.) Berkeley Sports 22 5 3 14 -31 20 : 51 18 11 2 2 7 11 : 19 8 11 3 1 7 9 : 32 10
11. (12.) University 22 4 3 15 -43 26 : 69 15 11 3 2 6 18 : 26 11 11 1 1 9 8 : 43 4
12. (11.) Unanderra Hearts 22 3 5 14 -35 25 : 60 14 11 2 4 5 15 : 26 10 11 1 1 9 10 : 34 4

Top five qualify for Finals Series

Coniston are promoted to Premier League

Finals Series

Elimination Final

1 Saturday, 01/09/2018 14:30 Terry Reserve   Helensburgh Thistle Thirroul 2:1      

Qualifying Final

2 Saturday, 01/09/2018 14:30 King Mickey Park   Bellambi Warilla Wanderers 1:3      

Minor Semi Final

3 Saturday, 08/09/2018 14:30 Ray Robinson Field   Bellambi Helensburgh Thistle 2:1      

Major Semi Final

4 Saturday, 08/09/2018 14:30 Macedonia Park   Coniston Warilla Wanderers 1:2      

Preliminary Final

5 Saturday, 15/09/2018 14:30 Wetherall Park   Coniston Bellambi 3:1      

Grand Final

6 Saturday, 22/09/2018 15:00 Win Stadium   Warilla Wanderers Coniston        
Return to League Index

Return to League Index