Return to League Index

Western Australia Amateur Division Two 2020

Fixtures and Results

1. Round

  Sunday, 21/06/2020 15:00 Grandias Park   Carramar Shamrock Rovers Floreat Athena 3:4    
  Sunday, 21/06/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Curtin University 2:1    
  Sunday, 21/06/2020 15:00 Noranda Sports Complex   Noranda City Fraser Park 1:1    
  Sunday, 21/06/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco AFC Perth Hills United 0:10    
  Sunday, 21/06/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City East Perth 2:5    
  Sunday, 21/06/2020 15:00 Shelvock Reserve   Westnam United Stirling Lions 4:2    

2. Round

  Sunday, 28/06/2020 15:00 E&D Litis Stadium   Floreat Athena Olympic Kingsway 2:2    
  Sunday, 28/06/2020 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Noranda City 1:4    
  Sunday, 28/06/2020 15:00 Fraser Park Reserve   Fraser Park Subiaco AFC 7:0    
  Sunday, 28/06/2020 15:00 Harry Riseborough Ground   Perth Hills United Mandurah City 3:1    
  Sunday, 28/06/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Carramar Shamrock Rovers 1:0    
  Sunday, 28/06/2020 15:00 Perth Plasterboard Centre Stadium   East Perth Westnam United 9:3    

3. Round

  Sunday, 05/07/2020 15:00 Grandias Park   Carramar Shamrock Rovers East Perth 2:3    
  Sunday, 05/07/2020 15:00 Harry Riseborough Ground   Perth Hills United Fraser Park 3:1    
  Sunday, 05/07/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Stirling Lions 5:0    
  Sunday, 05/07/2020 15:00 Noranda Sports Complex   Noranda City Floreat Athena 0:4    
  Sunday, 05/07/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco AFC Curtin University 0:14    
  Sunday, 05/07/2020 15:00 Shelvock Reserve   Westnam United Mandurah City 5:2    

4. Round

  Sunday, 12/07/2020 15:00 E&D Litis Stadium   Floreat Athena Subiaco AFC 7:3    
  Sunday, 12/07/2020 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Fraser Park 0:2    
  Sunday, 12/07/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Noranda City 1:3    
  Sunday, 12/07/2020 15:00 Perth Plasterboard Centre Stadium   East Perth Olympic Kingsway 2:3    
  Sunday, 12/07/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Carramar Shamrock Rovers 4:2    
  Sunday, 12/07/2020 15:00 Shelvock Reserve   Westnam United Perth Hills United 5:0    

5. Round

  Sunday, 19/07/2020 15:00 Fraser Park Reserve   Fraser Park Floreat Athena 0:5    
  Sunday, 19/07/2020 15:00 Grandias Park   Carramar Shamrock Rovers Westnam United 1:6    
  Sunday, 19/07/2020 15:00 Harry Riseborough Ground   Perth Hills United Curtin University 0:3    
  Sunday, 19/07/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Mandurah City 2:2    
  Sunday, 19/07/2020 15:00 Noranda Sports Complex   Noranda City East Perth 2:4    
  Sunday, 19/07/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco AFC Stirling Lions 1:6    

6. Round

  Sunday, 26/07/2020 15:00 E&D Litis Stadium   Floreat Athena Curtin University 6:3    
  Sunday, 26/07/2020 15:00 Grandias Park   Carramar Shamrock Rovers Perth Hills United 1:2    
  Sunday, 26/07/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Fraser Park 3:4    
  Sunday, 26/07/2020 15:00 Perth Plasterboard Centre Stadium   East Perth Subiaco AFC 6:0    
  Sunday, 26/07/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Noranda City 1:4    
  Sunday, 26/07/2020 15:00 Shelvock Reserve   Westnam United Olympic Kingsway 0:4    

7. Round

  Sunday, 02/08/2020 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Stirling Lions 4:3    
  Sunday, 02/08/2020 15:00 Fraser Park Reserve   Fraser Park East Perth 0:5    
  Sunday, 02/08/2020 15:00 Harry Riseborough Ground   Perth Hills United Floreat Athena 3:5    
  Sunday, 02/08/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Carramar Shamrock Rovers 2:1    
  Sunday, 02/08/2020 15:00 Noranda Sports Complex   Noranda City Westnam United 8:2    
  Sunday, 02/08/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco AFC Mandurah City 2:2    

8. Round

  Sunday, 09/08/2020 15:00 Grandias Park   Carramar Shamrock Rovers Noranda City 6:2    
  Sunday, 09/08/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Perth Hills United 2:1    
  Sunday, 09/08/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Floreat Athena 2:3    
  Sunday, 09/08/2020 15:00 Perth Plasterboard Centre Stadium   East Perth Curtin University 2:1    
  Sunday, 09/08/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Fraser Park 4:1    
  Sunday, 09/08/2020 15:00 Shelvock Reserve   Westnam United Subiaco AFC 4:1    
P   Team M. W D L Diff. Goals Pts. Home Away
1. (1.) Floreat Athena 8 7 1 0 20 36 : 16 22 3 2 1 0 15 : 8 7 5 5 0 0 21 : 8 15
2. (2.) East Perth 8 7 0 1 23 36 : 13 21 4 3 0 1 19 : 7 9 4 4 0 0 17 : 6 12
3. (3.) Olympic Kingsway 8 6 2 0 13 22 : 9 20 5 4 1 0 13 : 5 13 3 2 1 0 9 : 4 7
4. (6.) Westnam United 8 5 0 3 2 29 : 27 15 5 4 0 1 18 : 9 12 3 1 0 2 11 : 18 3
5. (4.) Noranda City 8 4 1 3 4 24 : 20 13 4 1 1 2 11 : 11 4 4 3 0 1 13 : 9 9
6. (5.) Perth Hills United 8 4 0 4 4 22 : 18 12 4 2 0 2 9 : 10 6 4 2 0 2 13 : 8 6
7. (7.) Fraser Park 8 3 1 4 -5 16 : 21 10 3 1 0 2 7 : 10 3 5 2 1 2 9 : 11 7
8. (8.) Curtin University 8 3 0 5 8 27 : 19 9 3 1 0 2 5 : 9 3 5 2 0 3 22 : 10 6
9. (10.) Mandurah City 8 2 2 4 -6 18 : 24 8 4 2 0 2 11 : 12 6 4 0 2 2 7 : 12 2
10. (9.) Stirling Lions 8 2 0 6 -6 18 : 24 6 4 1 0 3 7 : 10 3 4 1 0 3 11 : 14 3
11. (12.) Carramar Shamrock Rovers 8 1 0 7 -8 16 : 24 3 5 1 0 4 13 : 17 3 3 0 0 3 3 : 7 0
12. (11.) Subiaco AFC 8 0 1 7 -49 7 : 56 1 4 0 1 3 3 : 32 1 4 0 0 4 4 : 24 0

9. Round

  Sunday, 16/08/2020 15:00 E&D Litis Stadium   Floreat Athena East Perth      
  Sunday, 16/08/2020 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Mandurah City      
  Sunday, 16/08/2020 15:00 Fraser Park Reserve   Fraser Park Westnam United      
  Sunday, 16/08/2020 15:00 Harry Riseborough Ground   Perth Hills United Stirling Lions      
  Sunday, 16/08/2020 15:00 Noranda Sports Complex   Noranda City Olympic Kingsway      
  Sunday, 16/08/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco AFC Carramar Shamrock Rovers      

10. Round

  Sunday, 23/08/2020 15:00 Grandias Park   Carramar Shamrock Rovers Fraser Park      
  Sunday, 23/08/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Subiaco AFC      
  Sunday, 23/08/2020 15:00 Noranda Sports Complex   Noranda City Perth Hills United      
  Sunday, 23/08/2020 15:00 Perth Plasterboard Centre Stadium   East Perth Stirling Lions      
  Sunday, 23/08/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Floreat Athena      
  Sunday, 23/08/2020 15:00 Shelvock Reserve   Westnam United Curtin University      

11. Round

  Sunday, 30/08/2020 15:00 E&D Litis Stadium   Floreat Athena Westnam United      
  Sunday, 30/08/2020 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Carramar Shamrock Rovers      
  Sunday, 30/08/2020 15:00 Fraser Park Reserve   Fraser Park Olympic Kingsway      
  Sunday, 30/08/2020 15:00 Harry Riseborough Ground   Perth Hills United East Perth      
  Sunday, 30/08/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Mandurah City      
  Sunday, 30/08/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco AFC Noranda City      

12. Round

  Sunday, 06/09/2020 15:00 E&D Litis Stadium   Floreat Athena Carramar Shamrock Rovers      
  Sunday, 06/09/2020 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Olympic Kingsway      
  Sunday, 06/09/2020 15:00 Fraser Park Reserve   Fraser Park Noranda City      
  Sunday, 06/09/2020 15:00 Harry Riseborough Ground   Perth Hills United Subiaco AFC      
  Sunday, 06/09/2020 15:00 Perth Plasterboard Centre Stadium   East Perth Mandurah City      
  Sunday, 06/09/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Westnam United      

13. Round

  Sunday, 13/09/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Floreat Athena      
  Sunday, 13/09/2020 15:00 Noranda Sports Complex   Noranda City Curtin University      
  Sunday, 13/09/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco AFC Fraser Park      
  Sunday, 13/09/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Perth Hills United      
  Sunday, 13/09/2020 15:00 Grandias Park   Carramar Shamrock Rovers Stirling Lions      
  Sunday, 13/09/2020 15:00 Shelvock Reserve   Westnam United East Perth      

14. Round

  Sunday, 20/09/2020 15:00 Perth Plasterboard Centre Stadium   East Perth Carramar Shamrock Rovers      
  Sunday, 20/09/2020 15:00 Fraser Park Reserve   Fraser Park Perth Hills United      
  Sunday, 20/09/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Olympic Kingsway      
  Sunday, 20/09/2020 15:00 E&D Litis Stadium   Floreat Athena Noranda City      
  Sunday, 20/09/2020 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Subiaco AFC      
  Sunday, 20/09/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Westnam United      

15. Round

  Sunday, 27/09/2020 15:00 Rosalie Park   Subiaco AFC Floreat Athena      
  Sunday, 27/09/2020 15:00 Fraser Park Reserve   Fraser Park Curtin University      
  Sunday, 27/09/2020 15:00 Noranda Sports Complex   Noranda City Stirling Lions      
  Sunday, 27/09/2020 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway East Perth      
  Sunday, 27/09/2020 15:00 Grandias Park   Carramar Shamrock Rovers Mandurah City      
  Sunday, 27/09/2020 15:00 Harry Riseborough Ground   Perth Hills United Westnam United      

16. Round

  Sunday, 04/10/2020 15:00 E&D Litis Stadium   Floreat Athena Fraser Park      
  Sunday, 04/10/2020 15:00 Shelvock Reserve   Westnam United Carramar Shamrock Rovers      
  Sunday, 04/10/2020 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Perth Hills United      
  Sunday, 04/10/2020 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Olympic Kingsway      
  Sunday, 04/10/2020 15:00 Perth Plasterboard Centre Stadium   East Perth Noranda City      
  Sunday, 04/10/2020 15:00 Macedonia Park   Stirling Lions Subiaco AFC      
Return to League Index

Return to League Index