Return to League Index

Western Australia State Cup - FFA Cup Qualifying 2021

Fixtures and Results

Second Round

1 Saturday, 20/02/2021 13:30     Perth Hills United Football Margaret River 0:9      
2 Sunday, 21/02/2021 13:00     Yanchep United Joondanna Blues 4:6      
3 Sunday, 21/02/2021 15:00     North Beach Wembley Downs 5:1      
4 Sunday, 21/02/2021 15:00     Port Kennedy East Perth 5:6 (0:0, 1:1, 1:1) Pens.    
5 Sunday, 21/02/2021 15:00     Dunborough Towners South Perth United 4:5 (0:0, 1:1, 1:1) Pens.    
6 Sunday, 21/02/2021 15:00     Maddington White City Kalamunda United 3:1      
7 Sunday, 21/02/2021 15:00     Chipolopolo North Perth United 0:9      
8 Saturday, 27/02/2021 13:00     Woodvale Ellenbrook United 0:3 (0:1)    
9 Sunday, 28/02/2021 13:00     Jaguar FC Alexander Florina 8:0 (5:0)    
10 Monday, 01/03/2021 15:00     Maccabi Kwinana United 2:4 (0:3)    
11 Saturday, 06/03/2021 18:30     Twin City Saints   Greyhounds Christian 4:5      
12 Sunday, 07/03/2021 15:00     Busselton City Bunbury Dynamos 2:1      

Third Round

15 Friday, 19/03/2021 19:00 Wanneroo   Kingsley Westside Subiaco 2:4 (0:0, 1:1, 1:1) Pens.    
13 Friday, 19/03/2021 19:30 Walter Padbury Reserve   Gosnells City Joondanna Blues 7:6 (0:1, 1:1, 1:1) Pens.    
16 Saturday, 20/03/2021 15:00 Hilton Reserve   Fremantle City Greyhounds Christian 9:1 (3:0)    
17 Saturday, 20/03/2021 15:00 Nash Field   Western Knights Stirling Macedonia 6:4 (0:1, 1:1, 1:1) Pens.    
18 Saturday, 20/03/2021 15:00 Onside Sports Stadium   South West Phoenix Murdoch University Melville 1:3 (0:1)    
19 Saturday, 20/03/2021 15:00 Riverlinks Park   Quinns FC Bunbury United 0:0   Award 3:0  
20 Saturday, 20/03/2021 16:00 UWA Sports Park   UWA-Nedlands FC Morley-Windmills 4:1 (4:0)    
21 Saturday, 20/03/2021 16:00 Wanneroo   Wanneroo City Joondalup City 0:2 (0:1)    
33 Saturday, 20/03/2021 16:30 Charles Riley Reserve   North Beach Olympic Kingsway 3:8 (2:4)    
22 Saturday, 20/03/2021 17:00 Willetton Reserve   Canning City Dianella White Eagles 3:4 (3:0)    
23 Saturday, 20/03/2021 18:30 Edinburgh Oval   Curtin University Joondalup United 0:1 (0:0)    
24 Sunday, 21/03/2021 12:30 Peelwood Sports Facility   Mandurah City Football Margaret River 5:0 (1:0)    
25 Sunday, 21/03/2021 15:00 Churchill Park   Busselton City East Perth 4:0      
27 Sunday, 21/03/2021 15:00 Kellp Park   Kwinana United South Perth United 4:0      
28 Sunday, 21/03/2021 15:00 Len Packham   Perth AFC     Riverside Christian 5:6 (1:0, 1:1, 1:1) Pens.    
30 Sunday, 21/03/2021 15:00 Ted Cross Memorial   Jaguar FC Swan United 0:8 (0:2)    
29 Sunday, 21/03/2021 16:00 Nikola Tesla Reserve   Maddington White City Ashfield 1:3      
31 Sunday, 21/03/2021 17:30 Crazy Domains Stadium   Forrestfield United Kelmscott Roos 6:1 (1:1)    
26 Sunday, 21/03/2021 18:00 Ellenbrook Sports Hub   Ellenbrook United North Perth United 0:1      
32 Friday, 26/03/2021 19:00 E&D Litis Stadium   Hamersley Rovers Carramar Shamrock Rovers 0:6 (0:2)    
14 Saturday, 27/03/2021 15:00 Wanneroo   Balga Northern City 3:4 (2:2)    

Fourth Round

34 Tuesday, 30/03/2021 19:00 UWA Sports Park   UWA-Nedlands FC Gosnells City 2:5 (1:4)    
37 Monday, 05/04/2021 13:00 Saferad Stadium   Rockingham City Joondalup City 1:0 (0:0)    
36 Monday, 05/04/2021 15:00 Churchill Park   Busselton City Kwinana United 0:3 (0:1)    
38 Monday, 05/04/2021 15:00 Acclaimed Catering Arena   Ashfield Floreat Athena 1:6 (1:2)    
39 Monday, 05/04/2021 15:00 Dalmatinac Park   Cockburn City Western Knights 1:0 (1:0)    
40 Monday, 05/04/2021 15:00 ECU Joondalup Football Stadium   ECU Joondalup Fremantle City 3:0 (0:0)    
41 Monday, 05/04/2021 15:00 Frank Drago Reserve   Bayswater City Dianella White Eagles 1:0 (0:0)    
42 Monday, 05/04/2021 15:00 Inglewood Stadium   Inglewood United Armadale 2:5 (1:1, 1:1, 2:2) Pens.    
43 Monday, 05/04/2021 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway Riverside Christian 9:1 (3:1)    
44 Monday, 05/04/2021 15:00 Percy Doyle Reserve   Sorrento Subiaco 1:0 (0:0)    
45 Monday, 05/04/2021 15:00 Securitas Protect Stadium   Mandurah City Quinns FC 5:4 (0:0, 1:1, 1:1) Pens.    
46 Monday, 05/04/2021 15:00 Swan Italian Cllub   Swan United Gwelup Croatia 0:3 (0:2)    
47 Monday, 05/04/2021 15:00 Forrest Park (Padbury)   Joondalup United Balcatta 2:6 (0:4)    
49 Wednesday, 07/04/2021 19:30 Crazy Domains Stadium   Forrestfield United Carramar Shamrock Rovers 3:4 (2:1, 3:3) a.e.t.    
35 Friday, 09/04/2021 19:00 Wanneroo   Northern City North Perth United 1:3 (1:1)    
48 Tuesday, 13/04/2021 19:30 Wormall Civil Stadium   Murdoch University Melville Perth SC 0:2 (0:2)    

Fifth Round

50 Monday, 26/04/2021 12:30 Woodville Reserve   North Perth United Armadale        
51 Monday, 26/04/2021 14:30 Saferad Stadium   Rockingham City Gosnells City        
52 Monday, 26/04/2021 15:00 Croatian Sporting Complex   Gwelup Croatia Floreat Athena        
53 Monday, 26/04/2021 15:00 Kingsway Reserve   Olympic Kingsway ECU Joondalup        
54 Monday, 26/04/2021 15:00 Percy Doyle Reserve   Sorrento Carramar Shamrock Rovers        
55         Bayswater City Balcatta        
56         Mandurah City Cockburn City        
57         Perth SC Kwinana United        
Return to League Index

Return to League Index