Return to League Index


NSW National Premier League Two 2021

Fixtures and Results

1. Round

  Saturday, 06/03/2021 16:00 Pluim Park   Central Coast Mariners Western Sydney Wanderers 3:0 (2:0)  
  Saturday, 06/03/2021 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles St George City 2:1 (1:1)  
  Saturday, 06/03/2021 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans Mounties Wanderers 0:3 (0:3)  
  Saturday, 06/03/2021 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC St George FC 4:0 (2:0)  
  Saturday, 06/03/2021 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United SD Raiders 0:3 (0:3)  
  Saturday, 06/03/2021 19:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers Hakoah Sydney City East 2:1 (0:1)  

2. Round

  Saturday, 13/03/2021 18:30 Ernie Smith Reserve   SD Raiders Bonnyrigg White Eagles 0:2 (0:0)  
  Saturday, 13/03/2021 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans St George City 1:1 (0:1)  
  Saturday, 13/03/2021 19:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers NWS Spirit FC 1:2 (1:1)  
  Saturday, 13/03/2021 19:00 Rockdale Ilinden Sports Centre   St George FC Western Sydney Wanderers 0:0 (0:0)  
  Sunday, 14/03/2021 15:00 Wanderers Football Park   Mounties Wanderers Central Coast Mariners 2:7 (1:2)  
  Sunday, 14/03/2021 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Hills United 1:1 (0:1)  

3. Round

  Saturday, 20/03/2021 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC Mounties Wanderers 6:0 (3:0)  
  Saturday, 20/03/2021 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United St George FC 2:1 (0:0)  
  Sunday, 21/03/2021 13:00 Wanderers Football Park   Western Sydney Wanderers Northern Tigers 3:1 (2:0)  
  Wednesday, 31/03/2021 20:00 Ernie Smith Reserve   SD Raiders St George City 0:2 (0:0)  
  Tuesday, 06/04/2021 20:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Hakoah Sydney City East 1:1 (1:1)  
  Wednesday, 07/04/2021 20:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans Central Coast Mariners 1:5 (1:0)  

4. Round

  Saturday, 27/03/2021 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Hills United 1:1 (0:1)  
  Saturday, 27/03/2021 18:30 Ernie Smith Reserve   SD Raiders Central Coast Mariners 2:2 (2:1)  
  Saturday, 27/03/2021 19:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers Blacktown Spartans 2:0 (0:0)  
  Saturday, 27/03/2021 19:00 Rockdale Ilinden Sports Centre   St George FC St George City 0:2 (0:0)  
  Saturday, 27/03/2021 19:00 Wanderers Football Park   Mounties Wanderers Western Sydney Wanderers 0:5 (0:4)  
  Sunday, 28/03/2021 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East NWS Spirit FC 3:1 (2:0)  

5. Round

  Saturday, 03/04/2021 18:00 Poulton Park   St George City Mounties Wanderers 4:1 (2:0)  
  Saturday, 03/04/2021 18:30 Ernie Smith Reserve   SD Raiders Hakoah Sydney City East 0:2 (0:0)  
  Saturday, 03/04/2021 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans Bonnyrigg White Eagles 2:0 (1:0)  
  Saturday, 03/04/2021 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC Central Coast Mariners 3:0 (1:0)  
  Saturday, 03/04/2021 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United Western Sydney Wanderers 1:4 (1:3)  
  Saturday, 03/04/2021 19:00 Rockdale Ilinden Sports Centre   St George FC Northern Tigers 0:1 (0:0)  

6. Round

  Saturday, 10/04/2021 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC Blacktown Spartans 1:2 (1:1)  
  Saturday, 10/04/2021 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United Central Coast Mariners 0:1 (0:0)  
  Saturday, 10/04/2021 19:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers SD Raiders 5:0 (1:0)  
  Sunday, 11/04/2021 12:30 Wanderers Football Park   Western Sydney Wanderers Bonnyrigg White Eagles 3:2 (1:1)  
  Sunday, 11/04/2021 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East St George City 1:1 (0:1)  
  Sunday, 11/04/2021 19:00 Wanderers Football Park   Mounties Wanderers St George FC 1:3 (1:1)  

7. Round

  Saturday, 17/04/2021 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles NWS Spirit FC 2:3 (0:0)  
  Saturday, 17/04/2021 18:00 Peakhurst Park   St George City Western Sydney Wanderers 3:2 (3:0)  
  Saturday, 17/04/2021 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans Hakoah Sydney City East 0:3 (0:2)  
  Saturday, 17/04/2021 19:00 Rockdale Ilinden Sports Centre   St George FC SD Raiders 2:1 (2:1)  
  Saturday, 17/04/2021 19:00 Wanderers Football Park   Mounties Wanderers Hills United 4:5 (1:2)  
  Sunday, 18/04/2021 13:00 Pluim Park   Central Coast Mariners Northern Tigers 5:0 (2:0)  

8. Round

  Saturday, 24/04/2021 15:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers St George City 0:4 (0:3)  
  Saturday, 24/04/2021 18:30 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Mounties Wanderers 4:0 (0:0)  
  Saturday, 24/04/2021 18:30 Ernie Smith Reserve   SD Raiders Western Sydney Wanderers 1:3 (0:1)  
  Saturday, 24/04/2021 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United NWS Spirit FC 0:4 (0:1)  
  Saturday, 24/04/2021 19:00 Rockdale Ilinden Sports Centre   St George FC Blacktown Spartans 1:2 (1:2)  
  Sunday, 25/04/2021 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Central Coast Mariners 2:0 (1:0)  

9. Round

  Saturday, 01/05/2021 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans Hills United 0:3 (0:1)  
  Saturday, 01/05/2021 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC St George City 3:2 (1:2)  
  Saturday, 01/05/2021 19:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers Bonnyrigg White Eagles 3:1 (2:0)  
  Saturday, 01/05/2021 19:00 Wanderers Football Park   Mounties Wanderers SD Raiders 1:2 (1:2)  
  Sunday, 02/05/2021 13:00 Wanderers Football Park   Western Sydney Wanderers Hakoah Sydney City East 3:2 (2:1)  
  Sunday, 02/05/2021 15:00 Pluim Park   Central Coast Mariners St George FC 3:4 (0:3)  

10. Round

  Saturday, 08/05/2021 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles St George FC 1:2 (1:1)  
  Saturday, 08/05/2021 18:00 Peakhurst Park   St George City Central Coast Mariners 4:3 (1:1)  
  Saturday, 08/05/2021 18:30 Ernie Smith Reserve   SD Raiders NWS Spirit FC 2:0 (1:0)  
  Saturday, 08/05/2021 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United Northern Tigers 1:3 (0:2)  
  Sunday, 09/05/2021 13:00 Wanderers Football Park   Western Sydney Wanderers Blacktown Spartans 2:1 (1:1)  
  Sunday, 09/05/2021 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Mounties Wanderers 2:0 (1:0)  
P   Team M. W D L Diff. Goals Pts. Home Away
1. (2.) Western Sydney Wanderers 10 7 1 2 11 25 : 14 22 4 4 0 0 11 : 6 12 6 3 1 2 14 : 8 10
2. (1.) NWS Spirit FC 10 7 0 3 15 27 : 12 21 5 4 0 1 17 : 4 12 5 3 0 2 10 : 8 9
3. (3.) St George City 10 6 2 2 11 24 : 13 20 3 3 0 0 11 : 6 9 7 3 2 2 13 : 7 11
4. (5.) Hakoah Sydney City East 10 5 3 2 9 18 : 9 18 5 3 2 0 9 : 3 11 5 2 1 2 9 : 6 7
5. (6.) Northern Tigers 10 6 0 4 1 18 : 17 18 6 4 0 2 13 : 8 12 4 2 0 2 5 : 9 6
6. (4.) Central Coast Mariners 10 5 1 4 11 29 : 18 16 3 2 0 1 11 : 4 6 7 3 1 3 18 : 14 10
7. (9.) St George FC 10 4 1 5 -4 13 : 17 13 5 1 1 3 3 : 6 4 5 3 0 2 10 : 11 9
8. (7.) Bonnyrigg White Eagles 10 3 2 5 0 16 : 16 11 6 2 2 2 11 : 8 8 4 1 0 3 5 : 8 3
9. (8.) Hills United 10 3 2 5 -8 14 : 22 11 6 1 0 5 4 : 16 3 4 2 2 0 10 : 6 8
10. (11.) SD Raiders 10 3 1 6 -8 11 : 19 10 6 1 1 4 5 : 11 4 4 2 0 2 6 : 8 6
11. (10.) Blacktown Spartans 10 3 1 6 -12 9 : 21 10 6 1 1 4 4 : 15 4 4 2 0 2 5 : 6 6
12. (12.) Mounties Wanderers 10 1 0 9 -26 12 : 38 3 5 0 0 5 8 : 22 0 5 1 0 4 4 : 16 3

Winners are promoted to NPL 1

Top five qualify for finals Series

11. Round

  Saturday, 15/05/2021 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Central Coast Mariners      
  Saturday, 15/05/2021 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans SD Raiders      
  Saturday, 15/05/2021 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC Western Sydney Wanderers      
  Saturday, 15/05/2021 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United St George City      
  Saturday, 15/05/2021 19:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers Mounties Wanderers      
  Saturday, 15/05/2021 19:00 Rockdale Ilinden Sports Centre   St George FC Hakoah Sydney City East      

12. Round

  Saturday, 22/05/2021 18:30 Ernie Smith Reserve   SD Raiders Hills United      
  Saturday, 22/05/2021 19:00 Wanderers Football Park   Mounties Wanderers Blacktown Spartans      
  Saturday, 22/05/2021 19:00 Rockdale Ilinden Sports Centre   St George FC NWS Spirit FC      
  Saturday, 22/05/2021       St George City Bonnyrigg White Eagles      
  Sunday, 23/05/2021 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Northern Tigers      
      Wanderers Football Park   Western Sydney Wanderers Central Coast Mariners      

13. Round

  Saturday, 29/05/2021 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles SD Raiders      
  Saturday, 29/05/2021 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC Northern Tigers      
  Saturday, 29/05/2021 19:00 Wanderers Football Park   Western Sydney Wanderers St George FC      
  Saturday, 29/05/2021 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United Hakoah Sydney City East      
  Saturday, 29/05/2021       St George City Blacktown Spartans      
  Sunday, 30/05/2021 15:00 Pluim Park   Central Coast Mariners Mounties Wanderers      

14. Round

  Saturday, 05/06/2021 18:30     St George City SD Raiders      
  Saturday, 05/06/2021 19:00 Sydney United Sports Centre   Mounties Wanderers NWS Spirit FC      
  Saturday, 05/06/2021 19:00 Rockdale Ilinden Sports Centre   St George FC Hills United      
  Saturday, 05/06/2021 19:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers Western Sydney Wanderers      
  Sunday, 06/06/2021 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Bonnyrigg White Eagles      
  Sunday, 06/06/2021 15:00 Pluim Park   Central Coast Mariners Blacktown Spartans      

15. Round

  Saturday, 12/06/2021 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United Bonnyrigg White Eagles      
  Saturday, 12/06/2021 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans Northern Tigers      
  Saturday, 12/06/2021 19:00 Wanderers Football Park   Western Sydney Wanderers Mounties Wanderers      
  Saturday, 12/06/2021 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC Hakoah Sydney City East      
  Saturday, 12/06/2021       St George City St George FC      
  Sunday, 13/06/2021 15:00 Pluim Park   Central Coast Mariners SD Raiders      

16. Round

  Saturday, 19/06/2021 15:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers St George FC      
  Saturday, 19/06/2021 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Blacktown Spartans      
  Saturday, 19/06/2021 19:00 Wanderers Football Park   Mounties Wanderers St George City      
  Saturday, 19/06/2021 19:00 Wanderers Football Park   Western Sydney Wanderers Hills United      
  Sunday, 20/06/2021 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East SD Raiders      
  Sunday, 20/06/2021 15:00 Pluim Park   Central Coast Mariners NWS Spirit FC      

17. Round

  Saturday, 26/06/2021 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Western Sydney Wanderers      
  Saturday, 26/06/2021 18:30 Ernie Smith Reserve   SD Raiders Northern Tigers      
  Saturday, 26/06/2021 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans NWS Spirit FC      
  Saturday, 26/06/2021 19:00     St George FC Mounties Wanderers      
  Saturday, 26/06/2021       St George City Hakoah Sydney City East      
  Sunday, 27/06/2021 15:00 Pluim Park   Central Coast Mariners Hills United      

18. Round

  Saturday, 03/07/2021 18:30 Ernie Smith Reserve   SD Raiders St George FC      
  Saturday, 03/07/2021 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC Bonnyrigg White Eagles      
  Saturday, 03/07/2021 19:00 Wanderers Football Park   Western Sydney Wanderers St George City      
  Saturday, 03/07/2021 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United Mounties Wanderers      
  Saturday, 03/07/2021 19:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers Central Coast Mariners      
  Sunday, 04/07/2021 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Blacktown Spartans      

19. Round

  Saturday, 10/07/2021 19:00 Wanderers Football Park   Mounties Wanderers Bonnyrigg White Eagles      
  Saturday, 10/07/2021 19:00 Wanderers Football Park   Western Sydney Wanderers SD Raiders      
  Saturday, 10/07/2021 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC Hills United      
  Saturday, 10/07/2021 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans St George FC      
  Saturday, 10/07/2021       St George City Northern Tigers      
  Sunday, 11/07/2021 15:00 Pluim Park   Central Coast Mariners Hakoah Sydney City East      

20. Round

  Saturday, 17/07/2021 18:00 Bonnyrigg Sports Club   Bonnyrigg White Eagles Northern Tigers      
  Saturday, 17/07/2021 18:30 Ernie Smith Reserve   SD Raiders Mounties Wanderers      
  Saturday, 17/07/2021 19:00 Lily Homes Stadium   Hills United Blacktown Spartans      
  Saturday, 17/07/2021 19:00 Rockdale Ilinden Sports Centre   St George FC Central Coast Mariners      
  Saturday, 17/07/2021       St George City NWS Spirit FC      
  Sunday, 18/07/2021 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East Western Sydney Wanderers      

21. Round

  Saturday, 24/07/2021 15:00 North Turramurra Recreation Area   Northern Tigers Hills United      
  Saturday, 24/07/2021 19:00 Rockdale Ilinden Sports Centre   St George FC Bonnyrigg White Eagles      
  Saturday, 24/07/2021 19:00 Christie Park   NWS Spirit FC SD Raiders      
  Saturday, 24/07/2021 19:00 Blacktown Football Park   Blacktown Spartans Western Sydney Wanderers      
  Saturday, 24/07/2021 19:00 Wanderers Football Park   Mounties Wanderers Hakoah Sydney City East      
  Sunday, 25/07/2021 15:00 Pluim Park   Central Coast Mariners St George City      

22. Round

  Saturday, 31/07/2021 15:00 Pluim Park   Central Coast Mariners Bonnyrigg White Eagles      
  Saturday, 31/07/2021 18:30 Ernie Smith Reserve   SD Raiders Blacktown Spartans      
  Saturday, 31/07/2021 19:00 Wanderers Football Park   Western Sydney Wanderers NWS Spirit FC      
  Saturday, 31/07/2021 19:00 Wanderers Football Park   Mounties Wanderers Northern Tigers      
  Saturday, 31/07/2021       St George City Hills United      
  Sunday, 01/08/2021 15:00 Hensley Athletic Field   Hakoah Sydney City East St George FC      
Return to League Index

Return to League Index