Return to League Index


Western Australia State League Division Two 2021

Fixtures and Results

1. Round

  Thursday, 01/04/2021 20:30 Edinburgh Oval   Curtin University Joondalup City 3:2 (2:1)  
  Saturday, 03/04/2021 15:00 Walter Padbury Reserve   Gosnells City Balga 1:0 (0:0)  
  Saturday, 03/04/2021 15:00 Wanneroo   Wanneroo City Carramar Shamrock Rovers 1:5 (0:3)  
  Saturday, 03/04/2021 15:00 Wormall Civil Stadium   Murdoch University Melville Canning City 1:0 (0:0)  
  Saturday, 03/04/2021 15:00 Wotton Reserve   Morley-Windmills Kelmscott Roos 3:1 (0:0)  
  Saturday, 03/04/2021 17:00 Dianella Reserve   Dianella White Eagles Kingsley Westside 1:0 (1:0)  

2. Round

  Saturday, 10/04/2021 15:00 Frye Park   Kelmscott Roos Dianella White Eagles 2:7 (0:4)  
  Saturday, 10/04/2021 15:00 Grandis Park   Carramar Shamrock Rovers Morley-Windmills 2:3 (1:0)  
  Saturday, 10/04/2021 15:00 Iluka Sports Complex   Joondalup City Murdoch University Melville 1:2 (1:2)  
  Saturday, 10/04/2021 15:00 Princess Road Reserve   Balga Wanneroo City 0:0 (0:0)  
  Saturday, 10/04/2021 15:00 Walter Padbury Reserve   Gosnells City Canning City 1:2 (0:1)  
  Saturday, 10/04/2021 17:00 Chichester Park   Kingsley Westside Curtin University 6:0 (2:0)  

3. Round

  Friday, 16/04/2021 20:30 Edinburgh Oval   Curtin University Kelmscott Roos 5:0 (3:0)  
  Saturday, 17/04/2021 15:00 Wanneroo   Wanneroo City Gosnells City 2:1 (0:1)  
  Saturday, 17/04/2021 15:00 Wormall Civil Stadium   Murdoch University Melville Kingsley Westside 1:3 (0:0)  
  Saturday, 17/04/2021 15:00 Wotton Reserve   Morley-Windmills Balga 2:2 (2:0)  
  Saturday, 17/04/2021 17:00 Dianella Reserve   Dianella White Eagles Carramar Shamrock Rovers 1:1 (1:1)  
  Saturday, 17/04/2021   Burrendah Reserve   Canning City Joondalup City 0:0   Award 3:0

4. Round

  Saturday, 15/05/2021 15:00 Frye Park   Kelmscott Roos Murdoch University Melville 1:2 (1:0)  
  Saturday, 15/05/2021 15:00 Princess Road Reserve   Balga Dianella White Eagles 1:3 (1:1)  
  Saturday, 15/05/2021 15:00 Wanneroo   Wanneroo City Canning City 2:1 (2:0)  
  Saturday, 15/05/2021 17:00 Chichester Park   Kingsley Westside Joondalup City 3:1 (1:1)  
  Wednesday, 23/06/2021 19:45 Grandis Park   Carramar Shamrock Rovers Curtin University 2:2 (1:2)  
  Sunday, 18/07/2021 15:00 Wotton Reserve   Morley-Windmills Gosnells City 0:5 (0:3)  

5. Round

  Saturday, 01/05/2021 15:00 Burrendah Reserve   Canning City Kingsley Westside 1:2 (1:1)  
  Saturday, 01/05/2021 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Balga 1:2 (1:0)  
  Saturday, 01/05/2021 15:00 Iluka Sports Complex   Joondalup City Kelmscott Roos 6:0 (4:0)  
  Saturday, 01/05/2021 15:00 Wormall Civil Stadium   Murdoch University Melville Carramar Shamrock Rovers 2:2 (2:1)  
  Saturday, 01/05/2021 15:00 Wotton Reserve   Morley-Windmills Wanneroo City 0:3 (0:1)  
  Saturday, 01/05/2021 17:00 Dianella Reserve   Dianella White Eagles Gosnells City 2:1 (1:1)  

6. Round

  Saturday, 08/05/2021 15:00 Frye Park   Kelmscott Roos Kingsley Westside 1:3 (0:1)  
  Saturday, 08/05/2021 15:00 Grandis Park   Carramar Shamrock Rovers Joondalup City 4:4 (3:2)  
  Saturday, 08/05/2021 15:00 Princess Road Reserve   Balga Murdoch University Melville 0:1 (0:0)  
  Saturday, 08/05/2021 15:00 Walter Padbury Reserve   Gosnells City Curtin University 1:1 (1:0)  
  Saturday, 08/05/2021 15:00 Wanneroo   Wanneroo City Dianella White Eagles 0:2 (0:2)  
  Saturday, 08/05/2021 15:00 Wotton Reserve   Morley-Windmills Canning City 4:0 (0:0)  

7. Round

  Saturday, 22/05/2021 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Wanneroo City 0:0 (0:0)  
  Saturday, 22/05/2021 15:00 Frye Park   Kelmscott Roos Canning City 1:3 (0:1)  
  Saturday, 22/05/2021 15:00 Iluka Sports Complex   Joondalup City Balga 4:0 (1:0)  
  Saturday, 22/05/2021 15:00 Wormall Civil Stadium   Murdoch University Melville Gosnells City 1:1 (0:0)  
  Saturday, 22/05/2021 16:00 Dianella Reserve   Dianella White Eagles Morley-Windmills 2:1 (1:1)  
  Saturday, 22/05/2021 17:00 Chichester Park   Kingsley Westside Carramar Shamrock Rovers 3:2 (1:2)  

8. Round

  Saturday, 29/05/2021 15:00 Burrendah Reserve   Canning City Dianella White Eagles 0:6 (0:3)  
  Saturday, 29/05/2021 15:00 Grandis Park   Carramar Shamrock Rovers Kelmscott Roos 7:0 (4:0)  
  Saturday, 29/05/2021 15:00 Princess Road Reserve   Balga Kingsley Westside 0:1 (0:1)  
  Saturday, 29/05/2021 15:00 Walter Padbury Reserve   Gosnells City Joondalup City 2:0 (2:0)  
  Saturday, 29/05/2021 15:00 Wanneroo   Wanneroo City Murdoch University Melville 1:0 (1:0)  
  Saturday, 29/05/2021 15:00 Wotton Reserve   Morley-Windmills Curtin University 0:2 (0:0)  

9. Round

  Saturday, 05/06/2021 15:00 Burrendah Reserve   Canning City Balga 1:4 (1:3)  
  Saturday, 05/06/2021 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Murdoch University Melville 2:0 (2:0)  
  Saturday, 05/06/2021 15:00 Frye Park   Kelmscott Roos Wanneroo City 1:4 (0:1)  
  Saturday, 05/06/2021 15:00 Grandis Park   Carramar Shamrock Rovers Gosnells City 1:2 (1:1)  
  Saturday, 05/06/2021 15:00 Iluka Sports Complex   Joondalup City Dianella White Eagles 0:2 (0:2)  
  Saturday, 05/06/2021 17:00 Chichester Park   Kingsley Westside Morley-Windmills 2:1 (0:0)  

10. Round

  Saturday, 12/06/2021 15:00 Princess Road Reserve   Balga Carramar Shamrock Rovers 0:1 (0:1)  
  Saturday, 12/06/2021 15:00 Walter Padbury Reserve   Gosnells City Kelmscott Roos 2:0 (2:0)  
  Saturday, 12/06/2021 15:00 Wanneroo   Wanneroo City Kingsley Westside 1:1 (0:0)  
  Saturday, 12/06/2021 15:00 Wotton Reserve   Morley-Windmills Joondalup City 2:2 (1:1)  
  Saturday, 12/06/2021 17:00 Dianella Reserve   Dianella White Eagles Murdoch University Melville 2:1 (1:0)  
  Sunday, 13/06/2021 17:00 Edinburgh Oval   Curtin University Canning City 0:2 (0:1)  

11. Round

  Saturday, 19/06/2021 15:00 Burrendah Reserve   Canning City Murdoch University Melville 0:1 (0:0)  
  Saturday, 19/06/2021 15:00 Frye Park   Kelmscott Roos Morley-Windmills 2:2 (1:1)  
  Saturday, 19/06/2021 15:00 Grandis Park   Carramar Shamrock Rovers Wanneroo City 0:2 (0:1)  
  Saturday, 19/06/2021 15:00 Iluka Sports Complex   Joondalup City Curtin University 2:0 (1:0)  
  Saturday, 19/06/2021 15:00 Princess Road Reserve   Balga Gosnells City 1:2 (1:1)  
  Saturday, 19/06/2021 18:00 Chichester Park   Kingsley Westside Dianella White Eagles 2:3 (1:1)  

12. Round

  Saturday, 26/06/2021 15:00 Frye Park   Kelmscott Roos Balga 0:2 (0:0)  
  Saturday, 26/06/2021 15:00 Grandis Park   Carramar Shamrock Rovers Canning City 3:2 (3:1)  
  Saturday, 26/06/2021 15:00 Iluka Sports Complex   Joondalup City Wanneroo City 2:2 (1:2)  
  Saturday, 26/06/2021 15:00 Wormall Civil Stadium   Murdoch University Melville Morley-Windmills 1:3 (0:2)  
  Saturday, 26/06/2021 17:00 Chichester Park   Kingsley Westside Gosnells City 1:4 (1:3)  
  Saturday, 26/06/2021 18:00 Edinburgh Oval   Curtin University Dianella White Eagles 0:4 (0:2)  

13. Round

  Saturday, 03/07/2021 15:00 Princess Road Reserve   Balga Canning City 4:3 (3:2)  
  Saturday, 03/07/2021 15:00 Wanneroo   Wanneroo City Kelmscott Roos 2:1 (1:0)  
  Saturday, 03/07/2021 17:00 Dianella Reserve   Dianella White Eagles Joondalup City 6:2 (3:0)  
  Wednesday, 14/07/2021 20:30 Wotton Reserve   Morley-Windmills Kingsley Westside 1:3 (0:0)  
  Thursday, 15/07/2021 19:30 Wormall Civil Stadium   Murdoch University Melville Curtin University 2:1 (0:1)  
      Walter Padbury Reserve   Gosnells City Carramar Shamrock Rovers postponed    

14. Round

  Saturday, 10/07/2021 15:00 Frye Park   Kelmscott Roos Curtin University 1:0 (1:0)  
  Saturday, 10/07/2021 15:00 Iluka Sports Complex   Joondalup City Canning City 3:2 (0:0)  
  Saturday, 10/07/2021 15:00 Walter Padbury Reserve   Gosnells City Wanneroo City 2:2 (1:1)  
  Saturday, 10/07/2021 15:00 Princess Road Reserve   Balga Morley-Windmills 2:0 (1:0)  
  Saturday, 10/07/2021 15:00 Grandis Park   Carramar Shamrock Rovers Dianella White Eagles 0:5 (0:3)  
  Saturday, 10/07/2021 17:00 Chichester Park   Kingsley Westside Murdoch University Melville 0:2 (0:1)  
P   Team M. W D L Diff. Goals Pts. Home Away
1. (1.) Dianella White Eagles 14 13 1 0 35 46 : 11 40 6 5 1 0 14 : 6 16 8 8 0 0 32 : 5 24
2. (2.) Kingsley Westside 14 9 1 4 11 30 : 19 28 7 4 0 3 17 : 13 12 7 5 1 1 13 : 6 16
3. (3.) Wanneroo City 14 7 5 2 6 22 : 16 26 7 4 1 2 9 : 11 13 7 3 4 0 13 : 5 13
4. (4.) Gosnells City 13 7 3 3 12 25 : 13 24 6 3 2 1 9 : 5 11 7 4 1 2 16 : 8 13
5. (5.) Murdoch University Melville 14 7 2 5 0 17 : 17 23 6 2 2 2 8 : 10 8 8 5 0 3 9 : 7 15
6. (9.) Balga 14 5 2 7 -2 18 : 20 17 8 2 1 5 8 : 11 7 6 3 1 2 10 : 9 10
7. (6.) Carramar Shamrock Rovers 13 4 4 5 3 30 : 27 16 8 2 2 4 19 : 20 8 5 2 2 1 11 : 7 8
8. (10.) Joondalup City 14 4 3 7 -2 29 : 31 15 7 4 1 2 18 : 8 13 7 0 2 5 11 : 23 2
9. (7.) Morley-Windmills 14 4 3 7 -7 22 : 29 15 8 2 2 4 12 : 18 8 6 2 1 3 10 : 11 7
10. (8.) Curtin University 14 4 3 7 -7 17 : 24 15 7 3 1 3 11 : 10 10 7 1 2 4 6 : 14 5
11. (11.) Canning City 14 4 0 10 -12 20 : 32 12 5 1 0 4 5 : 13 3 9 3 0 6 15 : 19 9
12. (12.) Kelmscott Roos 14 1 1 12 -37 11 : 48 4 8 1 1 6 9 : 23 4 6 0 0 6 2 : 25 0

15. Round

  Saturday, 24/07/2021 15:00 Wormall Civil Stadium   Murdoch University Melville Kelmscott Roos 4:3 (4:0)  
  Saturday, 24/07/2021 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Carramar Shamrock Rovers 1:0 (1:0)  
  Saturday, 24/07/2021 15:00 Walter Padbury Reserve   Gosnells City Morley-Windmills 4:0 (1:0)  
  Saturday, 24/07/2021 15:00 Iluka Sports Complex   Joondalup City Kingsley Westside 1:1 (1:1)  
  Saturday, 24/07/2021 17:00 Dianella Reserve   Dianella White Eagles Balga 2:1 (1:0)  
  Sunday, 25/07/2021 15:00 Burrendah Reserve   Canning City Wanneroo City      

16. Round

  Saturday, 31/07/2021 15:00 Iluka Sports Complex   Joondalup City Carramar Shamrock Rovers      
  Saturday, 31/07/2021 15:00 Wormall Civil Stadium   Murdoch University Melville Balga      
  Saturday, 31/07/2021 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Gosnells City      
  Saturday, 31/07/2021 15:00 Burrendah Reserve   Canning City Morley-Windmills      
  Saturday, 31/07/2021 17:00 Chichester Park   Kingsley Westside Kelmscott Roos      
  Saturday, 31/07/2021 17:00 Dianella Reserve   Dianella White Eagles Wanneroo City      

17. Round

  Saturday, 07/08/2021 15:00 Chichester Park   Kingsley Westside Canning City      
  Saturday, 07/08/2021 15:00 Princess Road Reserve   Balga Curtin University      
  Saturday, 07/08/2021 15:00 Frye Park   Kelmscott Roos Joondalup City      
  Saturday, 07/08/2021 15:00 Grandis Park   Carramar Shamrock Rovers Murdoch University Melville      
  Saturday, 07/08/2021 15:00 Wanneroo   Wanneroo City Morley-Windmills      
  Saturday, 07/08/2021 15:00 Walter Padbury Reserve   Gosnells City Dianella White Eagles      

18. Round

  Saturday, 14/08/2021 15:00 Wanneroo   Wanneroo City Curtin University      
  Saturday, 14/08/2021 15:00 Burrendah Reserve   Canning City Kelmscott Roos      
  Saturday, 14/08/2021 15:00 Princess Road Reserve   Balga Joondalup City      
  Saturday, 14/08/2021 15:00 Walter Padbury Reserve   Gosnells City Murdoch University Melville      
  Saturday, 14/08/2021 15:00 Grandis Park   Carramar Shamrock Rovers Kingsley Westside      
  Saturday, 14/08/2021 17:30 Wotton Reserve   Morley-Windmills Dianella White Eagles      

19. Round

  Saturday, 21/08/2021 15:00 Frye Park   Kelmscott Roos Carramar Shamrock Rovers      
  Saturday, 21/08/2021 15:00 Iluka Sports Complex   Joondalup City Gosnells City      
  Saturday, 21/08/2021 15:00 Wormall Civil Stadium   Murdoch University Melville Wanneroo City      
  Saturday, 21/08/2021 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Morley-Windmills      
  Saturday, 21/08/2021 17:00 Dianella Reserve   Dianella White Eagles Canning City      
  Saturday, 21/08/2021 17:00 Chichester Park   Kingsley Westside Balga      

20. Round

  Friday, 27/08/2021 19:30 Walter Padbury Reserve   Gosnells City Kingsley Westside      
  Saturday, 28/08/2021 15:00 Princess Road Reserve   Balga Kelmscott Roos      
  Saturday, 28/08/2021 15:00 Burrendah Reserve   Canning City Carramar Shamrock Rovers      
  Saturday, 28/08/2021 15:00 Wanneroo   Wanneroo City Joondalup City      
  Saturday, 28/08/2021 15:00 Wotton Reserve   Morley-Windmills Murdoch University Melville      
  Saturday, 28/08/2021 17:00 Dianella Reserve   Dianella White Eagles Curtin University      

21. Round

  Saturday, 04/09/2021 15:00 Wotton Reserve   Morley-Windmills Carramar Shamrock Rovers      
  Saturday, 04/09/2021 15:00 Wormall Civil Stadium   Murdoch University Melville Joondalup City      
  Saturday, 04/09/2021 15:00 Wanneroo   Wanneroo City Balga      
  Saturday, 04/09/2021 15:00 Burrendah Reserve   Canning City Gosnells City      
  Saturday, 04/09/2021 15:00 Edinburgh Oval   Curtin University Kingsley Westside      
  Saturday, 04/09/2021 17:00 Dianella Reserve   Dianella White Eagles Kelmscott Roos      

22. Round

  Saturday, 11/09/2021 15:00 Grandis Park   Carramar Shamrock Rovers Balga      
  Saturday, 11/09/2021 15:00 Frye Park   Kelmscott Roos Gosnells City      
  Saturday, 11/09/2021 15:00 Chichester Park   Kingsley Westside Wanneroo City      
  Saturday, 11/09/2021 15:00 Iluka Sports Complex   Joondalup City Morley-Windmills      
  Saturday, 11/09/2021 15:00 Wormall Civil Stadium   Murdoch University Melville Dianella White Eagles      
  Saturday, 11/09/2021 15:00 Burrendah Reserve   Canning City Curtin University      
Return to League Index

Return to League Index